Pewnego razu….
Na długo przed tym, jak Moana spędziła całą godzinę i 53 minuty, nie zastanawiając się nad tym, czy znalazła męża, horda słodkich księżniczek bawiła się z kociętami i wkładała wstążki we włosy, by na kilka godzin przed przybyciem księcia .

Czy uważasz, że księżniczka Disneya z lat 50. została wysłana do historii wraz z faksem i scrunchie? Mylisz się Jako 36-letni singleton po raz drugi doświadczyłem krótkotrwałego związku z mężczyzną, który chciał mieć „idealną” kobietę: taką, która ma świetną pracę i ambicje oraz dom godny magazynu Ideal Home, i który może poprowadzić maraton i pracować w pokoju, a mimo to zachowuje łagodny i łagodny charakter wyżej wspomnianego królewskiego.

„W jaki sposób?” Słyszę jak płaczesz. W rzeczy samej.

Portugalczyk


Po zakończeniu daremnego pięcioletniego związku z cudownym, ale wadliwym fobem zobowiązań, kilka lat temu znalazłem się we flircie i pochlebiał mi mężczyzna, którego kilka razy wcześniej spotkałem podczas pracy. Był uroczy, był przystojny, bystry, a po latach czucia się bezcenny pozwoliłem się zmieść z mojego rozmiaru 6. Wydaje się, że mam dar, by dać wątpliwości.

Rozwiódł się po tym, jak zdradziła go żona, biedak (co za suka)! Był bardzo przywiązany i powiedział mi od samego początku, jak cudowny jestem – te latynoskie typy są o wiele bardziej otwarte niż my stłumieni Brytyjczycy. Powiedział mi, jakim jest dżentelmenem i jak żony wszystkich jego przyjaciół jęczały, że ich małżonkowie nie są tacy jak on (uzasadnienie od innych kobiet!)

Przez kilka miesięcy, mimo że nasza relacja była długodystansowa, byłem za księżycem. WRESZCIE nadeszła moja kolej, by zająć się jednym z dobrych. A jednak, moi przyjaciele, nie ma żadnych nagród za zgadywanie, jak się to potoczyło. Małe spostrzeżenia na temat moich niedoskonałości (źle zapakowana walizka, „zły” strój plażowy); nie mówiąc matce, z którą był bardzo blisko, że mnie widzi; mówiąc mi, że nie dałam wystarczających komplementów i że Brytyjczycy są tak beznamiętni. Zrobił również doskonałą linię w chłodnej obserwacji i uniósł brwi na moją emocjonalną reakcję na bycie traktowanym jak dziecko.

W końcu rzucił mnie od niechcenia, kiedy byliśmy w Barcelonie, powołując się na „różnice”. Wybrał ze mną winę przez cały weekend i nie byłem już wart wysiłku.

Z perspektywy czasu zdaję sobie sprawę, że zostałem zapalony przez narcyza *. Co więcej, trzymałem się niemożliwie wysokich standardów, które wymagały ode mnie bycia nowoczesną kobietą ORAZ naczelną, gotową na spotkanie z umiłowaną księżniczką. Chociaż księżniczka miałaby oczywiście doskonale zapakowaną walizkę.

  • nie jestem lekarzem, nie mogę zdiagnozować z dokładnością medyczną
historia miłosna

Dziwak w owczej skórze


Szybko do wiosny 2019 r. Och, jak te dzwonki alarmowe powinny zadzwonić do mnie jak nocne dzwonki Kopciuszka, kiedy randka E-Harmony powiedziała mi, że był po prostu miłym facetem, który miał pecha z randkami online i wydawał się tylko móc umawiać się z kobietami, które okazały się naprawdę wredne. Rozumowałem, że kobiety też mogą być trudne, a jeśli masz logikę, że mężczyźni z późnych lat 30. są samotni, ponieważ albo jest w nich coś, co zniechęca większość kobiet, albo dlatego, że po prostu mieli pecha, to może on był końcowy. Czy to nie dlatego wciąż próbujemy?

Data pierwsza była miłą niespodzianką; Zasugerowałem kawę, on zasugerował lunch. Dlaczego nie? Pojawił się miły i uprzejmy mężczyzna, a my zjedliśmy cudowny lunch w przytulnym włoskim. Poszliśmy do baru na kilka kieliszków wina. Rozmowy płynęły, mieliśmy wiele wspólnego, żyliśmy zaskakująco blisko siebie, a on nie wykazywał żadnych oznak bycia dziwnym.

Data druga: chcąc trzeźwej randki, abym mógł go ważyć z pełną odpowiedzialnością za mój osąd, zasugerowałem miły spacer po naszym lokalnym parku. „Świetnie” – powiedział. „Czy dopełnimy to lampką wina?” Naprawdę nie mogłam powiedzieć nie. Zatrzymałem się w jego domu w drodze do parku i zostałem zaproszony. Kto mógł się oprzeć? Ładne miejsce, gustownie urządzone, wyjątkowo czyste. Hmm

Nasz spacer był przyjemny, chociaż zauważyłem, że trzeźwa rozmowa nie była taka łatwa. Ale wszyscy mieliśmy tę po pracy, nieco zmęczoną, płaską randkę, więc może po prostu tak było. Poszliśmy do pubu, kieliszek wina dla mnie, piwo dla niego. Wydawało się, że relaksuje się z drinkiem w dłoni. Chociaż Data Pierwsza była dobra, nie chciałem marnować czasu na więcej randek z kimś bez potencjału. Więc delikatnie naciskałem na trochę informacji.

To, co powiedział, uspokoiło mnie w kilku punktach (wyrównanie polityczne, potwierdzenie, że w przeszłości miał relacje, w tym zaangażowanie, które odwołał), ale otworzyło kilka obszarów niepokoju. Opisał się jako bardzo samokrytyczny i skłonny do negatywnego porównywania się z innymi – nawet na chwilę usunął Instagram, aby nie widzieć imponujących osiągnięć sportowych innych ludzi. Powiedział mi również, że koniec krótkoterminowego związku był stresujący i zniechęcił go do randek przez większą część roku.

Brownie wskazuje mu na szczerość, ale kiedy przeszedł do czwartego kufla, kiedy skończyłem swoje jedno wino, zauważyłem, że bardzo mało o mnie pytał.

Zasugerowałem wycieczkę, aby zobaczyć Avengers End Game. Film był zaskakująco dobry, a potem poszliśmy na kilka drinków. Nigdy wcześniej nie rozumiałem dat kinowych: po co siedzieć w ciemności i nie rozmawiać przez dwie godziny? Ale teraz to rozumiem: wymusza na tobie pewną fizyczną bliskość, a kiedy pochyliłem się, by poprosić go o wyjaśnienie kwestii związanej między Thorem a Czarną Wdową, zauważyłem, jak pachnie on doskonale. Pojechaliśmy taksówką z powrotem do naszego końca miasta, zaprowadził mnie do moich drzwi i… pocałunek. Dobry!

Kilka dni później zaprosił mnie na kolację do swojej, która stała się u niego nocowaniem, a potem kilka dni później u mnie. Przez około miesiąc sprawy wyglądały całkiem nieźle. Mieliśmy nawet kilka randek z bieganiem (załatw mnie, pozwól mu zobaczyć, że jestem nieskomplikowany i spocony). Zauważyłem, że lubił drinka. Dał też do zrozumienia, że ??w poprzednich datach narzekał, że nie zadawał wielu pytań na ich temat, co sprawiało wrażenie, że tak naprawdę nie był zainteresowany. Też to wyczułem i planowałem poruszyć ten weekend, ale zanim mogłem, rzucił mnie.

Ludzka natura
Po długim czasie spędzonym samemu tak dobrze było mieć kogoś, z kim mógł spędzać wieczory i weekendy. Ci z nas, którzy są singlami długoterminowymi, mam nadzieję, że wszyscy docenią swobody i elastyczność, ale samotne wieczory i weekendy bez intymności jeden na jednego mogą ugryźć. Osoby na tej samej łodzi zrozumieją niemal fizyczny dyskomfort, który pojawia się tygodniami bez uścisków i pocałunków, przy czym nigdy nie jest to priorytet dla nikogo, dla kogo się udaje. Chociaż jestem w pełni opłacanym członkiem klubu „Ty sam sobie robisz szczęście”, czasami boli go samotne radzenie sobie z trudnościami życiowymi, brak czasu z przyjaciółmi lub rodziną lub „dlaczego nie dołączysz wieczorna klasa? naprawdę może podrapać świąd.

Czy moja radość z jego towarzystwa sprawiła, że ??przeoczyłem kilka czerwonych flag? Chyba tak. Ale gdzie przebiega granica między przeoczeniem znaków ostrzegawczych a uznaniem, że nikt nie jest doskonały, wszyscy mamy wady i że nie ma szans na nawiązanie długofalowych relacji, jeśli wyróżnimy się kimś, kto nie ma słabości, wad ani słabości? I oczywiście się dogadywaliśmy, mieliśmy wiele wspólnego i lubiliśmy spędzać razem czas. Dlaczego więc nie dać mu szansy?

Paralele w poszukiwaniu doskonałości
Co ciekawe, istniały pewne podobieństwa między dziwakiem / owcą a Portugalczykami:

Niezwykle schludny dom


Drogie zegarki, designerskie kieliszki do wina, pewien materializm
Będąc bardzo blisko swojej matki i starszej siostry
Chęć osiągnięcia i wyróżnienia się we wszystkim, co robią
Czy którekolwiek z nich są szczególnie niepokojące? Prawdopodobnie nie. Ale może sposób, w jaki sprawiają, że tacy mężczyźni postrzegają kobiety, jest prawdziwym problemem. Ustala oczekiwania i wypacza ich wyobrażenie o tym, co czyni kobietę „wystarczająco dobrą”. Bezpośrednio zapytałem dziwaka / owcę, czy martwiło go to, że mój dom nie ma błyszczącej nowej kuchni i łazienki jak jego i czy mój raczej wolny czas 5K parkrun wydawał się naprawdę bzdurą. Powiedział nie obu. Z perspektywy czasu podejrzewam, że byli przeciwko mnie.

Dwa szczegóły, które muszę udostępnić:

Te designerskie kieliszki do wina (prezent od jego dużej siostry) były niewiarygodnie ciężkie. Sprawili, że picie wina stało się wyzwaniem. Bardzo uprzejmie zapytałem, czy mógłbym przenieść swoje wino do standardowego kieliszka, ponieważ uważałem, że ten projektant jest niewygodnie ciężki. Powiedziałem nawet, że to ładnie wyglądające szkło. Możesz po prostu powiedzieć, że był obrażony.
Przeczytałem zabawny artykuł o Jo Brand (jednym z moich ulubionych komików) i kupiłem kopię jej najnowszej książki. Mruknął coś o nienawiści człowieka. Innymi słowy, kobieta, która czasami krytykuje zachowanie mężczyzn (i która nie przebiera się jak puszysta różowa księżniczka), nie znosi mężczyzn.
Jak dokładnie to się skończyło? Po wspaniałej nocy spędzonej na zewnątrz, poprzedzonej czułymi SMS-ami i brakiem oznak kłopotów z zaparzeniem, postawił mnie na miejscu podczas seksu, aby zrobić coś, co dwa razy (!) Powiedziałem mu, że nie jestem zainteresowany. Próbowałem rozpocząć dorosła rozmowa o tym, dlaczego było to dla niego tak ważne. Piliśmy i rozmowa nie szła dobrze. Zrozumiałem, jak sądzę, trochę z nim urażony. Wybiegł z domu i rzucił mnie SMS-em. Poprosiłem o wyjaśnienie i powiedziano mi, że umniejszałem go i byłem niewybaczalnie niegrzeczny. „Wyjaśnienie?” powiedział. „To niezbyt Jo Brand”. Podstępnie krytykował mój pozorny brak manier i finezji. Tak, porzucił mnie SMS-em pół godziny po tym, jak byliśmy razem w łóżku, ponieważ zadzwoniłem do niego za próbę nakłonienia mnie do wypróbowania czegoś, o czym jasno powiedziałem, że nie chcę – być może również wykorzystując mój stan odurzenia ). A jednak powiedział, że jestem niegrzeczny. Zataczające się nie?

Cholerne kobiety i ich pomysły
Co widzieliśmy tutaj? Że dla niektórych mężczyzn kobiety powinny przodować i być symbolem jego wartości, a jednocześnie nie mogą mieć żadnej wyraźnej zdolności krytycznego myślenia ani niezależnych pomysłów. I biada temu, kto ośmiela się z nim nie zgodzić.

Obaj ci ludzie porzucili mnie w bardzo zimny i oderwany sposób, powołując się na „różnice” i moją niegrzeczność. Nie jestem idealna, ale nie jestem niegrzeczna. Czy moje „chamstwo” zostało zdefiniowane przez wyrażanie myśli, posiadanie własnych pomysłów, odważanie się nie zgadzać, nie będąc idealną kobietą?

Wątpię, że jestem jedyną kobietą, która tego doświadczyła; to zestawienie „idealnej współczesnej kobiety” (widzianej przez świat na jego ramieniu) i tego uroczego Disneya, który jest łagodny, uśmiecha się i tylko i bez wątpienia mówi mu miłe rzeczy (tego, czego chce na osobności). Nikt nie może stać się tym pierwszym, będąc tym drugim; Oczekiwania tych mężczyzn są całkowicie nie do zniesienia.

Wydaje się raczej, że kobiety, które mówią w swoich myślach lub ośmielają się nie zgadzać, dostają to w kark, jak cały czas obserwujemy z trolli na Twitterze. Czy kobiety samotne z lat 30. i 40. powinny zachować jakąkolwiek nadzieję na spotkanie z porządnym mężczyzną? Jury jest dzisiaj w tej sprawie.

I pamiętaj, jeśli komuś grozi książka, rzuć ją w nią (mocno) i biegnij w stronę wzgórz.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *